Přeskočit na obsah

Náš Štědrý den 2022

  Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali – zase po roce, máme tady Vánoce!

  Den plný radostí, úsměvů a splněných přání. I přesto, že nám roztál sníh a skrze okna nás hřály sluneční paprsky, tak nám to pojetí Vánoc a zimního času nijak nezkreslilo. Den jsme odstartovali tradičně, a to vánočkou. Nechybělo také odhodlání vyhýbat se celý den masu, abychom viděli zlaté prasátko, krájení jablíček, kdy se při našem štěstí objevovala jedna hvězdička za druhou, sledování pohádek a vzpomínání na to, co jsme v tomto roce prožili.

  Melodii koled a vánočních písní začaly doprovázet i ozvěny našich bříšek, a tak jsme si v čase oběda dali hrachovou polévku, která neodmyslitelně patří k tomuto kouzelnému dni. Po lehkém odpočinku jsme se všichni začali připravovat a oblékat do svátečního oblečení, aby nám to u štědrovečerní tabule ladilo krásou. Když byl sál připraven a venku se již začalo stmívat, byl to ten pravý čas započít to, na co jsme se celý den nejvíce těšili. Při pohledu na sál, který byl celý osvětlen světýlky, na stolech přichystané bohaté pohoštění, připravena krásná vánoční tabule, obklopený stromeček dárky od Ježíška a srdečných sponzorů, nás tajil dech.

  Po tomto krásném momentu překvapení jsme společně usedli ke stolu, popřáli si příjemné prožití svátků a pustili jsme se do řízků či ryby s bramborovým salátem, který pro nás připravila naše teta kuchařka.

  Závěrem jsme se přesunuli k vánočnímu stromečku, rozdali si společně dárečky a s nadšením jsme se vrhli na jejich rozbalování. Upřímná radost rozzářila celý sál a také srdce všech, kteří byli přítomni. Všem moc děkujeme za prožití a uspořádání Štědrého dne, který sice nebyl v balicím papíru, ale zato přímo pro nás na míru.

  Skip to content