Přeskočit na obsah

Náš Štědrý den 2021

    Očekávaný a nejkouzelnější den vánočních svátků – Štědrý den jsme u nás v domově oslavili radostně. Dopolední činnost byla věnována sledování pohádek, povídání o vánočním čase a zapálení svíček pro navození pravé vánoční atmosféry. Také jsme zavzpomínali na již skoro uplynulý rok a uvědomili si, jak to všechno zase rychle uteklo. Doufali jsme, že stejně rychle nám uteče i čekání na štědrovečerní večeři a dárky od Ježíška.

    Po obědě jsme se pomalu začali svátečně strojit, aby nám to všem u vánočního stromečku slušelo. Když se začalo stmívat, otevřely se dveře sálu a my jsme spatřili krásný vánoční stromeček a pod ním plno dárků nejen z dětského domova, ale také od milých sponzorů, které čekaly jen na nás. Nejprve jsme však všichni usedli ke svátečně prostřenému stolu, společně popřáli klidné prožití vánočních svátků a začali si pochutnávat na bramborovém salátu s řízkem či rybou, a to vše nám opět připravila naše skvělá paní kuchařka. Stoly se prohýbaly pod dobrotami, ovocem, oříšky, cukrovím a pod talířem jsme dokonce našli šupinu pro štěstí. Po celou dobu nám v pozadí hrály vánoční koledy.

    Pak nastal hlavní moment celého večera, kdy jsme se přesunuli k vánočnímu stromečku. Společně jsme se u něj na památku vyfotili a pak už jsme se věnovali rozbalování nadělených dárků. Všichni jsme z nich měli velikou radost, kterou jsme projevovali smíchem a radostnými výkřiky. Děkujeme všem za uspořádání tak skvělého Štědrého dne.

    Skip to content