Přeskočit na obsah

Májová sportovní výzva – Zdravý Albert 2022

  Nadační fond Albert daroval Dětskému domovu Opava 12.000 Kč na projekt: „Poznávací výlet do krásného prostředí i mimo naše okolí“  

  Díky Nadačnímu fondu Albert a jeho finančnímu daru v hodnotě 12.000 Kč se 16 dětí včetně pedagogického doprovodu v sobotu 1. 10. 2022 zúčastnilo výletu na Dolní Moravu s hlavním cílem navštívit vyhlášenou vyhlídkovou konstrukci zvanou „Stezka v oblacích“.

  Dopravu měly děti zajištěnou autobusem od budovy DD. Po příjezdu si tety s dětmi vyzvedly vstupenky a společně se vydaly na lanovku. Některé z nich měly zpočátku obavy z jízdy, protože pro mnohé z nich to byla premiéra, avšak ty se rázem proměnily na nejlepší zážitek. Samotná Stezka v oblacích byla zajímavá nejen svým unikátním vzhledem a výškou 55 metrů, ale především adrenalinovým atrakcím, které ji tvoří.

  Jedná se o „rukáv“, kdy si jím lze zkrátit cestu z jednoho patra lávky do druhého, dále o „kapku“, která je na samotném vrcholu a láká jen ty největší odvážlivce a poté 100 metrů dlouhý tobogán. Po zdolání této výzvy se děti poháněné větrem a chutí na smažený řízek vydaly na cestu k restauraci Marcelka v horském resortu, kde je očekával personál se zajištěným výborným obědem. V pozdním odpoledni se děti unavené, ale velmi spokojené vydaly na cestu zpátky do dětského domova.

  Děti a vedení DD v Opavě upřímně děkují NF Albert za krásný finanční příspěvek, jehož prostřednictvím si děti obohatily sobotní den znamenitým zážitkem.

  Skip to content