Přeskočit na obsah

Ježíšek nezapomněl: Lidé splnili přání dětem z Dětského domova v Opavě 2021

    Strom splněných přání – tak se jmenuje v pořadí 4. projekt opavského Obchodního centra Breda & Weinstein, prostřednictvím kterého mohli zájemci na Vánoce věnovat dárky dětem z dětského domova. Také letos stál v Bredě stromeček, na kterém visela ručně psaná nebo malovaná přání dětí z Dětského domova v Opavě.

    Kdo chtěl, mohl si jedno, ale i více přáníček ze stromu vybrat, koupit dáreček nebo dárečky a zanést je na „sběrné“ místo v Bredě. Všechny pak byly slavnostně předány a uloženy pod stromeček v Dětském domově Opava v pondělí 20. prosince za účasti jednoho zástupce z dětí šesti rodinných skupin, ředitelky a její zástupkyně včetně novinářky a marketingové koordinátorky. „Velmi mě těší, že jsme i letos přispěli k vykouzlení úsměvů na tvářích dětí z Dětského domova Opava. „Ježíšci“, kterými se stali nejen nájemci OC Breda & Weinstein, ale také návštěvníci, kteří darovali sportovní vybavení, oblečení a doplňky, kosmetiku, hračky či drobnou elektroniku. Zkrátka každé dětské přání bylo splněno, za což jsem moc ráda a z celého srdce děkuji,“ uvedla marketingová koordinátorka OC Breda & Weinstein Kateřina Lörincová.

    „Jsme velmi rádi, že tento projekt existuje. Je to milé a krásné gesto. Jednak od těch, kdo jej připravují a oslovují nás, ale i od samotných „Ježíšků“. I přesto, že doba je jaká je, vše se zdražuje, mezi lidmi se najdou takoví, kteří mají velké srdce a dětem koupí, co si přejí. Nevím, zda si vybírají podle toho, zda mají větší náklonnost k děvčatům nebo ke chlapcům, nebo podle toho, co je pro ně snazší koupit v obchodě, ale přesto je to moc dojemné a velmi bych chtěla i za děti všem, jak organizátorům akce, tak i zmíněným „Ježíškům“ upřímně poděkovat,“ sdělila Deníku ředitelka Dětského domova v Opavě Dana Grunerová.

    Skip to content